Avril Lavigne Fan Sitesi

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Videolu İmza Yapımı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Punk Princess
Admin
Admin

Puan ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Ruh Hali :

MesajKonu: Videolu İmza Yapımı   Cuma Kas. 28, 2008 10:53 pm

Video’dan nasıl imza yapılır onu göreceğiz yalnız profesyonal olmadığım için 4 dörtlük bir ders hazırlayamadım mahzur görün yalnız şunu söyleyebilirim ki bu bu çalışma düşündüğünüz kadar zor bir şey değil tekniğini öğrenmeniz yeterli gerisi zaten gelicektir.

Demek istediğim layer’sayısına bakıp kendinizi korkutmayın. 2-3 göster göstermeden sonra alışıp sonunu getiriyorsunuz.. neyse derse dönelim.

1.Adım Önce 400×150 pixels bir çalışma sayfası açıyoruz ve bunu gradient tool ile siyah beyaz karışımı renge boyuyoruz . daha sonra stock resmini bu çalışma sayfasının bir köşesine yerleştiriyoruz ben arka plana şehir ekledim sizde isterseniz extradan objeler ekliye bilirsin

2.ADIM . daha sonra gradient uyguladığımız arka plan olduğu layer ı seçiyoruz . 40 px lik yumuşak silgiyi alıp görüntünün bir kısmını siliyoruz resimdeki gibi yalnız silginin yumuşak olmasına dikkat edelim.

Silme işlemini yaptıktan sonra resim aşağıdaki gibi olacak

Ben resime extra bir görümün vermek için ışıklandırma uyguladım istediğiniz herhangi bir bölüme gelip yumuşak 30px lik bir fırça ile küçük turuncu bir darbe verelim ve layer modunu lighten yapalım.

Ben Sade olmaması için birkaç obje yazı falan ekledim bunlara birkaç ta effect uyguladım uyguladığım yöntemleri psd’de göre bilirsiniz… şimdi kafanızı karıştırmayım bu efelerle yalnız resimler arka plana iyice oturun ve görüntü kalitesi artsın diye fitler-sharpen- sharpen-da verdim biraz.

Yerleştirme işlemi yaptıktan sonra görüntü kalitesini arttırmak için layer-new adjument layer- brigtness & contrass ekledim siz eklemeye bilirsiniz konumuz bu değil J

Photoshop’da son işlemleri de yaptıktan sonra araç çubukların altındaki photoshop’dan image ready’e geçme düğmesini tıklıyor ve photoshopda işimiz bitiyor.

Şuanda gif için resmimizi hazırlamalıyız . çalışmanın bütün layer’larını seçip birleşticez şimdi

Nasıl yapıcağımız konusunda ise çalışmanın en alttaki layerına yani backgrounda gelip üstüne bir kere tıklayalım ve shift tuşuna basılı tutarak en üteki layer’in üstünede birkere tıklayalım böylece bütün layerları seçmiş oluruz seçme işlemi yaptıktan sonra ctrl + e yaparak bütün layerları birleştirelim

Şimdi resmimiz hazır internetten herhangi bir gif resmi bulalım veya herhangi bir çevirme programıyla videonun bir bölümünü gif e çevirelim daha sonra file-open yoluyla bu gifi açalım gif’in üstüne birkere tıklayarak ctrl + a yapıp gifin bütün parçalarını seçelim ve dahasonra imza resmizin üstüne sürükleyelim burada dikkat edilmesi gereken yer gifin bütün parçalrını seçmek ama dikkat

Sürükleme işlemini yaptıktan sonra gifin bütün layerlarını atmış oluyoruz yalnız gif rsmin altına değil üstüne gelmiş onu yapmak içinde gif’in bütün layerları seçili iken back ground’un altına atıyoruz ki sildiğimiz yerin altına gelsin alttaki resimde kırmızıya boyamışım dikkati bakın eğer gifi alttarafa attıysak şimdi sıra oturtmada

Eğer gifin bütün layerları seçili değilse hepsini seçelim yalnız imza resmi sabit bundan sonraona hiç dokunmuyoruz…gifin 1.layer’ına gelerek üsütne birkere tıklayalım shift e basalım ve gifin son layerınada tıklayalım daha sonra crtl+ t yaparak sildiğimiz yere oturtalım artık küçültcek misiniz

büyülçek misniz kayrıcak mısınız o size kalmış ben küçültüp kaydırdım

Sıra gifi oyanatma geldi gifin birinci layer’ına gidelim. Daha sonra animasyon penceresinden yeni (new) butonuna tıklayalım screende kırmızı ile çizmişim tıkladıktan sonra 2.bir kopya resim çıktığını görüyoruz değimli şimdi layer birdeki gözü kaldıralım ve ikidekini işaretleyelim bunu gifin bütün layer ları için yapıcaz a imza görüntüsüne dokunmuyor kesinlikle

2. gözü gösterdikten sonra animasyon penceresine gelip yeni (new ) e tekrar tıklayalım..ve 2 deki gözü kaldırıp 3 deki gözü işaretleyelim bunu hep tekrarlıycaz daha sonra yeni açıp 4 ü göstercez sonra beşi 6.7.8.9 derken biticek yalnız gösterdiğimiz gözleri kaldırmayı unutmayalım

Bütün gifleri gösterkiten sonra tollbar daki internet simgesine tıklayıp resmi farklı kaydet diyoruz bukdar kolay bakın beni 100 parça var hepsini göstermem 3 dakikamı aldı yani demek istediğim okadar zor değil herkez yapa bilir..
Kullanıcı profilini gör http://rockyildizi.5forum.net
NAZLII
-_-ÜyE-_-
-_-ÜyE-_-

Puan ver :
path="" title="" permalink="">

Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Videolu İmza Yapımı   Paz Mart 15, 2009 1:19 pm

resimli anlatsan daha iyi olurdu neyse sağol
Kullanıcı profilini gör

Videolu İmza Yapımı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Psd Nasıl Yapılır?[Resimli]
» Gifli imza yapımı [ByCéma.]
» Undertaker Vickie Guerrero'ya Tombstone (Mezartaşı) Yapıyor!
» TripKolic Ropörtaj