Avril Lavigne Fan Sitesi

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

komik fıkralar

YazarMesaj
danger.girl
Admin
Admin

Puan ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Ruh Hali :

MesajKonu: komik fıkralar   Çarş. Kas. 19, 2008 9:04 pm

Bir grup kaplumbağa pikniğe gitmeye karar vermişler. Bunlar böreklerini almışlar, koyulmuşlar yola… Piknik yerine gitmeleri de 1 yıl sürmüş. Kaplumbağalar da tuz olmadan yaşayamazlarmış yolda giderken bütün tuzu bitirmişler.1 yıl geçmış sonunda piknik yerine ulaşmışlar neyse böreklerini açmışlar bir bakmışlar ki; tuzları bitmiş. Elbette tuzsuz yaşayamazlar, kim gitsin derken en yaşlıları gitse gelene kadar ölür en iyisi “en gencimiz gitsin” demişler. Genç kaplumbağa da kabul etmiş ama “bir şartım var” demiş:
- Ben gidip gelene kadar kimse bu börekleri yemeyecek.
Herkes kabul etmiş.
Genç kaplumbağa gitmiş. Aradan 6 ay geçmiş yaşlı kaplumbağa ölmek üzereymiş, herkes “sen ye yaşlısın ölüceksin.” demiş.
O :
- Hayır söz verdim gelene kadar yemiyecem.
1 senenin dolmasına cok az kalmış ki yaşlı kaplumbağa dayanamamış tam elini böreğe uzatmış çalıların arasından genç kaplumbağa çıkmış:
-Yaa ! Demek ki gitseydim börekleri yiyecekmişsin…

.................................................................................................................

Bir adam sabah yururken ilginc bir cenaze kafilesi farkeder; onde giden kopekli bir adam, arkasında bir tabut ve 10 metre arkadan gelen bir baska tabut ve tek sIra olmus yaklasIk 200 adam. Tuhafina gider. Kafilenin basındaki adam kuskusuz cenazenin sahibidir, yanina yaklasir ve sorar;
- “Beyefendi, bu uzuntulu gununuzde hatırlatmak istemem ama olenler neyiniz oluyor?”
Adam yanitlar
- “Ondeki karim arkadakide kayinvalidem.”
- “Vah vah basiniz sagolsun. Nasil oldu?”
- “Kopegim karima saldirip oldurmus. Kayinvalidemde karima yardima gelmis onu da oldurmus.”
Adam biraz dusundukten sonra sorar;
- “Beyefendi kopeginizi odunc alabilir miyim?”
- “Siraya gec”

.................................................................................................................
Bir gün adamın biri evden işe döner posta kutusuna bir bakar normal halinden 4 kat fazla fatura merak eder telefon şirketini arar bir sorun olamadığını söylerler adam der çaresiz ödeyecez sonra gece yarısı kalkar bir bakar papağanı telefonu açmış konuşuyor çok kızar ve papağanı kanatlarından duvara çiviler 1 hafta boyunca orada kalacağını söyler 15-20 dakika geçer canı sıkılır orada asılı duran hz.isanın haça girilmiş heykelini görür der
- Eeee, birader sen ne zamandır burdasın
heykel der
- Ben 2000 yıldır buradayım
papağan,
- Ohaaa nereyi aradın lan öyle
Adamin biri Afrika’da safariye çikarken yanina minik köpegini de
almis. Minik köpek bir gün ormanda dolasip,kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kayboldugunu fark etmis.Ne yapacagini
düsünürken bir de bakmis ki karsidan bir leopar geliyor ve belli
ki günlük yiyecegini ariyor.

“Simdi basim dertte” diye düsünmüs minik köpek.

Etrafina bakmis yerde kemik parçalarini görmüs.Hemen arkasini
leoparin geldigi yere dönerek kemikleri kemirmeye baslamis, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalisiyormus.
Leopar tam saldiracakken minik köpek kendi kendine konusmus; “Ne kadar lezzetli bir leoparmis. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mı?

“Bunu duyan leopar bir anda donmus kalmis ve en yakindaki agaca tirmanmis. “Tam zamaninda kurtardim yoksa bu köpege yem olacaktim” diye düsünmüs. Bütün bunlar olup biterken bir baska agacin üstündeki bir maymun olanlari izliyormus.

Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabilecegini
düsünmüs Leoparin yanina giderek neler oldugunu anlatmis.. Leopar çok sinirlenmis ve maymuna

“Atla sirtima,gidip sunu yakalayalim”demis.

Ancak minik köpek neler oldugunu ve leoparin sirtinda maymunla birlikte süratle kendisine yaklastigini fark etmis.

“Simdi ne yapacagim” diye düsünürken, kaçmaya tesebbüs etmemis.
Bunun yerine arkasini leoparin geldigi yöne dönerek, kemikleri
kemirmeye devam etmis.Tam leopar saldiracakken yine kendi kendine konusmus;

“Bu aptal maymun nerede kaldi? Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim hala haber yok!”

Genç deve annesine sormuş;
- anne niye bizim ayaklarımız bu kadar büyük?
Anne cevap vermiş;
- çölde kuma batmamak için.
Genç deve tekrar sormuş;
- peki kirpiklerimiz niye bu kadar gür?
Anne tekrar cevap vermiş;
- çölde kum fırtınalarında kum kaçmasın diye.
Merakı yatışmamış olan genç deve bir soru daha sormus;
- bizim niye hörgüçlerimiz var?
Anne deve sabırla yanıtlamış;
- çölde çok uzun süre susuz idare edebilmek için suyu hörgüçlerimizde depolarız demiş.
Sonunda dayanamayan genç deve sormuş;
- Peki biz Ankara Devlet Hayvanat Bahçesinde ne bok yiyoruz?”…

Bir gün bir araştırmacı amozon ormanlarına gider ve araştırmasını yaptıktan sonra bir ağacın altında dinlenmeye koyulur. uyandığaında bir de ne görsün ağaçtaki maymunlar adamın şapkasını almışlar. adam düşünmüş ne yapsam ne etsem de şu şapkamı alsam demiş. maymunların adam ne yaparsa onu taklit etmesinden yararlanarak başında şapkası varmış gibi almış yere atmış maymunlarda başındaki şapkalarını yere atmışlar. adam şapkasını da alarak yaşadığı yere geri dönmüş. bir gün ölüm döşeğine düştüğünde torununa benimle aynı mesleği yap ve nasihat olarak da yaşadığı olayı anlatıp aynı tepkiyi vermesini söylemiş ve can vermiş.torunu da aynı mesleğe sahip olduktan sonra amazon ormanlarına gitmiş. maymunlar şapkasını alınca dedesinin söyledikleri aklına gelmiş.maymunlara aynısını yapmış ama maymunlar üzerine düşerek senin deden var da bizim yok mu demiş.

Bir gün,bir aslan,bulunduğu ormanın kralı olduğunu göstermek istemiş.İlk önce bir tavşana rastlamış.Sormuş;
-Bu ormanın kralı kim diye
Tavşanda korkarak;
-Sizsiniz!!! demiş.
Aslan sonra ilerde bir tilki görmüş yanına koşarak gitmiş ve;
-Bu ormanın kralı kim? diye sormuş.
Kurnaz tilki hemen;
-Sizsiniz efendim demiş.
Sonra aslan ilerde bir kurt görmüş yanına gitmiş ve;
-Bu ormanın kralı kim?diye bagırmış.
Kurtda;
-Sizsiniz efendim demiş.
Daha sonra aslan son olarak ilerde bir fil görmüş ve koşarak filin yanına gitmiş.
-Bu ormanın kralı kim?diye bagırmış.
Fil bir vurmuş aslana,aslan 4-5 metre uzamış.Sonra koşarak filin yanına gelerek bir daha bağırmış;
-Bu ormanın kralı kim lan?diye.
Fil yine vurmuş.Aslan 4-5 metre uzamış.Aslan bu sefer sinirlenmiş file doğru komuş;
-Bilmiyosan bilmiyom de lan ne vurp duruyosun. demiş.

İki tavuk varmış…Birisinin yumurtası 15 Ykr. kuruştan diğerinin ki 20 Ykr. kuruştan gidermiş. Yumurtası 20 Ykr. kuruştan giden tavuk diğerine basmış Havayı :

- Naaber demiş…benim yumurtam seninkinden daha pahalı gidiyor…

Diğer tavukta

- Bizim bey..beş kuruş için kıçını yırtmana değmez diyor…
................................................................................................................
Bir gün bir yavru tavşan ormanda neşeyle yürüyormuş. Derken karşısına tanımadığı bir mahlukat çıkmış.
- Nesin sen diye sormuş,
- Ben katırım. Annem eşşek, babam ise bir attır demiş.
Yavru Tavşan “hmm… hayli enteresan” diyerek yoluna devam etmiş.
Derken yine tanımadığı bir hayvana rastlamış.
- Peki sen nesin?
- Ben bir kurt köpeğiyim. Annem köpek, babam ise kurttur.
Yavru Tavşan yine enteresan diyerek ilerlemis.
Ancak bu sefer karşısına ne idüğü belirsiz bir hayvan daha çıkmış.
- Sen de kimsin?
- Ben bir devekuşuyum, demiş. Bu sefer Yavru tTavşan biraz düşünmüş ve,
- Hadi len ordan !!!
Kullanıcı profilini gör http://www.rockyildizi.5forum.net
süngerrock
Moderatör
Moderatör

Puan ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

MesajKonu: Geri: komik fıkralar   Paz Ara. 07, 2008 8:20 pm

ya süper en çok o ilk varya kaplunbağa olayı
Kullanıcı profilini gör
danger.girl
Admin
Admin

Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: komik fıkralar   Cuma Ocak 09, 2009 5:33 pm

bencede en güzel kaplumbağalı olan Embarassed
Kullanıcı profilini gör http://www.rockyildizi.5forum.net

komik fıkralar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Komik maç videoları